Сполучені Штати Америки звинуватили Китай у відправленні більше мільйона своїх громадян - китайських мусульман - до концтаборів.

Про це повідомляє «Голос Америки».

«Комуністична партія Китаю використовує сили безпеки для масового ув'язнення китайських мусульман в концтабори», - заявив на брифінгу у Пентагоні Рендалл Шрівер, який у Міноборони США відповідає за азійський напрям.

За його підрахунками, кількість затриманих мусульман - близько трьох мільйонів.

Шрівер, пояснюючи, чому він використав термін, який асоціюється з нацистською Німеччиною, сказав, що це виправдано «з урахуванням масштабів затримань - щонайменше мільйона людей, але, ймовірно, до трьох мільйонів громадян, які представляють десятимільйонне населення уйгурів».

«На сьогоднішній день - це одне з найбільш різких звинувачень США на адресу Пекіна. Заява Шрівера, скоріш за все, тільки посилять напруженість у відносинах з Китаєм, який надзвичайно чутливий до міжнародної критики», - пише «Голос Америки».

Офіційні особи США заявляють, що Китай криміналізував багато аспектів релігії і культури у Сіньцзяні, в тому числі забороняючи батькам давати дітям уйгурські імена.

У Пекіні ж місця для затриманих називають «освітніми центрами», метою яких є боротьба з ісламським екстремізмом.

Нагадаємо, що Китай прокладає «Полярний шовковий шлях».

 

ІА "Вголос": НОВИНИ