Як повідомляє ТСН, головний столичний колектор вже понад 10 років тріщить по швах, а мешканцям міста доводиться дихати смердючим повітрям і отруйними газами.

Особливо гостро відчувається ця проблема влітку, коли сильна спека. Запах настільки жахливий, що людям, які живуть поруч, доводиться тікати з власних осель і перечікувати сморід у родичів та друзів.

Колектор розташований в історичному центрі Києва – на Подолі. Біля його зруйнованої частини, з якої й поширюється сморід, стоїть житловий будинок. Його мешканці вже втомилися оббивати пороги районної адміністрації. Проте від чиновників нуль реакції і головне – дій.

«Вікна відкрити неможливо. У нас тільки початок літа, як буде наступного місяця, коли буде +35 на вулиці - це буде просто нестерпно. Тим більше, у нас не у всіх є кондиціонери, щоб хоч якось можна було сховатися від цього смороду», – розповідає киянка Юлія.

Журналістам вдалося знайти відповідальних за стан колектору – це виявився «Київводоканал», де пояснили, що колектор смердить, бо він вже понад десять років перебуває в аварійному стані і його ресурс давно вичерпаний.

«Колектор заповнений на третину максимум. Все решта – це отруйні гази, що роз'їдають бетон, з якого побудований колектор і, відповідно, стаються провали, колектор просто схлопується всередину», – пояснила керівник прес-служби «Київводоканалу» Анна Слободянюк.

Як з'ясувалося, ще 15 років тому на заміну старому почали прокладати колектор-дублер, але роботи постійно припиняли через нестачу коштів - будівництво затяглося на роки. Нині ж у «Київводоканалі» запевнили, що невдовзі новий колектор введуть в експлуатацію.

«Є чіткий графік, він виконується, всі роботи дотримуються, працює підрядник «Київметробуд». І вже у вересні дублювальна нитка цього колектору буде готова, щоб приймати стоки. Тобто восени відключать цей аварійний колектор і стоки будуть йти по-новому», – заявила представниця «Київводоканалу».

Водночас юристи порадили не терпіти сморід, а звертатися до інстанцій, які контролюють такі ситуації.

«Незалежно від того, чи це є державна установа, чи державний колектор, чи місцевій раді він належить, людина все одно не змушена згідно з законами терпіти це і дихати таким повітрям, нюхати це забруднене повітря. Потрібно звертатись до екологічної інспекції та санепідемслужби. Саме ці органи, незалежно від підпорядкування джерела запаху, притягнуть до відповідальності», – наголосив Лаврентій Царук і зазначив, що швидше розглядають колективні скарги. 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ