КП «Київський метрополітен» КМДА у березні-квітні за результатами тендерів уклало три угоди з ПАТ «Київметробуд» про капітальний ремонт трьох станцій метрополітену на загальну суму 59,55 млн грн.

Про це повідомляється у системі«Прозорро», передають Наші гроші. 

До осені 2019 року мають відремонтувати станції «Політехнічний інститут», «Шулявська» і «Сирець» для забезпечення вільного доступу маломобільних груп населення. Зокрема замінять турнікети, кабелі живлення турнікетів та звукових орієнтирів, систему навігації, бар’єри, поручні, годинники і двері з улаштуванням крайніх із шириною проходу 90 см, причому алюмінієві частини дверей будуть стійкими до стирання, а скло – до ударів.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк на роботи складає 10 років, на обладнання й устаткування – 5 років.

Передбачено забезпечення виконання договорів у розмірі 0,5% від їхньої вартості.

На заробітну плату відведено по 4%, а на прибуток – по 1% загальної вартості підряду.

Сума угод на 0,7% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 59,97 млн грн.

На одному тендері єдиним конкурентом було ПП «Форт-Плюс» Олега Смірнова із Запорізької області, а на інших двох – ТОВ «Енергодарбудмеханізація» Олексія Скільсари з Енергодару Запорізької області, яке в 2017 р. було генеральним підрядником метрополітену зі скандального капремонту станції «Лівобережна» за 24,74 млн грн.

Поліція веде справу проти «Київського метрополітену» та «Енергодарбудмеханізації» щодо згаданого капремонту станції «Лівобережна». У ній згаданий і нинішній суперник «Форт-Плюс», у якого суд у серпні 2017 р. дозволив вилучити якісь документи.

Від «Наших грошей»: за неофіційними даними, нові акціонери і керівник «Київметробуду» можуть представляти інтереси будівельної групи «Укрбуд», пов’язаної з нардепом Максимом Микитасем. Немає жодних даних про отримання новими власниками дозволу АМКУ на придбання акцій «Київметробуду».

Нагадаємо, торік багаторічного керівника метробуду Олександра Метелицю на посаді керівника змінив маловідомий будівельник Василь Кобіль. Раніше він працював технічним директором ТОВ «Едельвейc БАУ» Петра Кобіля, а до того очолював відділи капітального будівництва ТОВ «Київ Сiтi Молл» і ТОВ «Міжнародна логістична компанія», бенефіціаром яких є гендиректор російської «Amtel Group» Даніель Гупта.

Пакет у 15% акцій «Київметробуду» придбав невідомий донині приватний фонд «Сан Капiтал Прайвiт Фаундейшн» із Панами. Судячи з розміру пакету, панамському офшору перейшли акції, що раніше належали ТОВ «КУА АПФ «Далiз-Фiнанс» (ЗНПВІФ «Альфа-Прiоритет»), а до того – компанії «Березаніа Холдинг Лтд» із Кіпру. Цей офшор «Березаніа» був одержувачем коштів у схемі ТОВ «Прем’єр Лізинг» часів Януковича. «Прем’єр Лізинг» отримував мільярдні замовлення в системі «Укрзалізниці», а «Berezania Holding Ltd» отримувала відсотки за позикою, котру «Прем’єр Лізинг» узяв у британської «Burlesk Entertainment LLP».

Також у вересні по 23% акцій «Київметробуду» купили кіпрська «Катсана Лтд» («Catsana Ltd») та британська «Контемпорарi Констракшн Сiстемз Ллп» («Contemporary Construction Systems Llp»). До того цими пакетами володіли ПрАТ «Iнтровест» і ПрАТ «Вестiнтро».

За даними реєстру Британії, фірмою «Contemporary Construction Systems Llp» до вересня управляла белізька «Gevers Invest Ltd». Остання до 2015 року опосередковано володіла ТОВ «Смайл Холдінг Україна». Цей холдинг раніше належав доньці екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, а він сам керував групою радників холдингу в 2010-2012 роках.

В Україні «Contemporary Construction Systems Llp» також є основним акціонером ПрАТ «Страхова компанія «Укрпромстрах» і ПрАТ «Страхова компанія «Софійська брама».

Крім того, 23% акцій «Київметробуду» володіє вірґінський офшор «Вантаріс Лтд» («Vantaris Ltd»), а 8% акцій – домініканський офшор «T&A Industries Ltd».

ІА "Вголос": НОВИНИ