Кожна модель створена у пʼяти екземплярах та буде розіграна серед всіх, хто зробить пожертву від 24$.

У межах ініціативи представлено роботи трьох творців LEGO, які створили з конструктора київську «Україну-мати», кримське Ластівчине гніздо та маріупольську стару водонапірну вежу. Кожна модель створена у пʼяти екземплярах та буде розіграна серед всіх, хто зробить пожертву від 24$.

«Україна-мати» – це найвища монументальна скульптура в Європі, її висота складає 102 метри. Загальна вага конструкції – 450 тонн.

Модель монумента виготовлена Максимом Мітякіним, співзасновником та адміністратором спільноти Ukrbricks, визнаної LEGO. Модель виготовлена у масштабі 1:200, її висота складає 54,8 см, а ширина – 22,4 см.

Ластівчине гніздо – одна з найвідоміших окрас Криму, що височить на сорокаметровій скелі Ай-Тодорського мису. Замок наприкінці XIX століття збудував німецький нафтопромисловець барон Штейнгель – будівля нагадувала йому близькі серцю споруди на берегах Рейну.

Модель Ластівчиного гнізда виготовлена Артуром Самковим – співавтором історично-архітектурного проєкту «Мінімісто», що популяризує українську архітектуру за допомогою LEGO. Його модель складається з 2685 деталей, має 37, 3 см у висоту та 19,2 см у ширину.

Ця водонапірна вежа була збудована у 1910 році, а через 20 років її переобладнали у пожежну дзвіницю. У 2016 році у вежі створили культурно-туристичний центр, а під час повномасштабного російського вторгнення будівля стала прихистком для багатьох мешканців Маріуполя.

Модель вежі виготовлена Євгеном Тонєвим – маріупольцем, який зараз проживає в США та працює дизайнером. Вежа, створена з LEGO, має висоту 41,4 см, ширину 22,4 см та складається з 3308 деталей.

В UNITED24 наголошують, що #LEGOwithUKRAINE не фінансує та не просуває LEGO, а всі моделі створені на добровільних засадах особами, що не мають відношення до компанії.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ