Українська письменниця і поетеса Ліна Костенко отримала найвищу нагороду Франції – Орден Почесного легіону. Відзнаку письменниці вручили 14 липня у посольстві Франції.

Відео та фото з нагородження опублікувала журналістка Мирослава Барчук у Facebook.

«Для мене це була абсолютна несподіванка. Я належу до всесвітньовідомої літератури. І раптом така відзнака», – сказала Костенко.

Письменниця додала, що любить Францію та має вірші про країну.

«Ви слушно сказали, я справді люблю Францію. І навіть в ті часи, страшні тоталітарні, я завжди бувала душею у Франції. У мене є вірші, твори про Францію», – зазначила Ліна Костенко.

На церемонії були також присутні посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, мер Києва Віталій Кличко, видавець Іван Малкович.

Орден Почесного легіону – Ordre national de la Legion d'honneur – найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги – найвища нагорода за цивільні заслуги.

Легіон засновано 19 травня 1802. Декретом Наполеона Бонапарта від 14 липня 1804 «Про відзнаки членів Почесного Легіону» встановлено орден Легіону. Девіз ордену – «Честь і Вітчизна».

До слова, Ліна Василівна у свої 92 рідко з’являється на публіці та відвідує світські заходи.

Ліну Костенко вважають генієм слова та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості.

Усе своє життя письменниця не боялася влади та відкрито говорила всю правду про неї як за часів КДБ, так і за президентства Януковича. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ