В.о. міністра внутрішніх справ України Юрій Луценко заявляє, що в 2005 році Міністерство внутрішніх справ змогло "зачистити" організовану злочинність в Україні, повідомляє PRESIDENT.ORG.UA.
МВС починало проводити нову державну політику в умовах, які характеризувалися "пануванням донецького, дніпропетровського, київського сімейних кланів, які використовували державні структури для грабежу країни". За його словами, за матеріалами розслідувань МВС загальні збитки держави від такої діяльності складали понад 22 мільярди гривень. При цьому, відзначив Луценко, всі ці клани мали на обслуговуванні групи бойовиків, які були практично недоторканними для правоохранітелей.
Луценко також відзначив, що мав особисті зустрічі з Рінатом Ахметовим, Григорієм Суркісом, Віктором Пінчуком і представниками Ігоря Коломойського, перед якими були поставлені умови: відмовитися від використання криміналу, припинити махінації з бюджетом, відсторонитися від політики, особливо зовнішньої.
Також в.о. міністра відзначив, що протягом року були арештовані десятки кілерів, досягнуте 12-процентне зменшення кількості вбивств, 18-процентне зменшення крадіжок, 25-процентне зменшення вуличних злочинів.
Луценко відзначив роль МВС в збільшенні бюджетних надходжень в 2005 році.
Ура-Інформ
ІА "Вголос": НОВИНИ