ВАТ „Львівгаз” очікує на силове захоплення підприємства.
Про це заявив голова правління ВАТ „Львівгаз” Василь Марчук сьогодні під час прес-конференції.
„З великою долею ймовірності такі самі події можуть розвиватись на нашому підприємстві. Протягом останнього часу хронологія подій на ВАТ „Львівгаз” один до одного співпадає з хронологією подій на ВАТ „Закарпатгаз”, — сказав він.
7 грудня УБОЗ та прокуратура Закарпатської області захопила приміщення ВАТ
„Закарпатгаз” і провела там незаконний обшук, не пред’являючи жодних документів. При цьому в. о. голови правління товариства та його заступника побили, повідомив Марчук.
Для безпеки підприємства „Львівгаз” посилить охорону. „Ми посилимо охорону „Титаном” або управлінням державної служби охорони”, — додав він.
Тиск контролюючих органів на ВАТ „Львівгаз” розпочався в навесні цього року. „Якщо відслідкувати хронологію подій, то ми побачили що після публікації інформації про оцінку активів газопостачальних компаній банком „Аваль” на замовлення „Райффайзен іневестмент”, її пов’язують з „Росукренерго”, саме з цього моменту почався тиск на підприємство контролюючими органами”, — повідомив він.
Марчук наголосив, що досі не отримав постанови про порушення кримінальної справи, посилаючись на яку ДК „Газ України” розірвав угоду про користування ВАТ „Львівгаз” газорозподільними мережами. „Я не маю постанови про порушення кримінальної справи”, — зазначив він.
„Нас мали би ознайомити з кримінальної справою, і тоді може початись захоплення, хоча це може бути і одномоменто. Ми очікуємо, що в першу чергу буде дискредитація підприємства шляхом активних дій адміністративного ресурсу”, — наголосив він.
Марчук повідомив, що основна мета адміністративного тиску на товариство це захоплення контролю зацікавленими структурами над газорозподільними мережами.
Наразі основним акціонером ВАТ „Львівгаз” є НАК „Нафтогаз України”, який має 27,5% акцій товариства, повідомив Марчук.
Марчук підтвердив, що проводились переговори про продаж 40% акцій „Львівгаз”, однак продаж не відбувся.
Сьогодні „Львівгаз” направив відповідні письмові звернення до керівництва держави щодо тиску на підприємство.
Як повідомляло агентство, ДК „Газ України” відмовив „Львівгазу” у продовженні договору експлуатації газорозподільних мереж „через низьку дисципліну газоспоживання, а також неодноразові спроби махінацій з обсягами газу”.
Також договір не продовжили ще з 5 облгазами: „Закарпатгаз”, ВАТ “Івано-Франківськгаз”, ВАТ “Чернівцігаз”, ВАТ “Чернігівгаз” і ВАТ “Волиньгаз”.
Розірвання договору між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Львівгаз» на експлуатацію газорозподільних мереж Марчук назвав кроком до передачі мереж російському бізнесу.
Нагадаємо, у п’ятницю ВАТ „Львівгаз” заявив про тиск на компанію з боку правоохоронних органів.
ВАТ «Закарпатгаз”, ВАТ “Івано-Франківськгаз”, ВАТ “Чернівцігаз”, ВАТ “Чернігівгаз” і ВАТ “Волиньгаз” теж виступили із відповідними заявами.
Нагадаємо, що наприкінці серпня цього року з’явилась інформація, що ВАТ „Львівгаз” може перейти під контроль співвласника „Росукренерго” Дмитра Фірташа.
PRESSTIME.COM.UA
ІА "Вголос": НОВИНИ