Цього року з ініціативи Львівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму 11 квітня відбудуться пам’ятні заходи. Зокрема, покладання квітів і коротке віче біля Пам’ятного хреста на території колишнього концентраційного табору для військовополонених «Шталаг-328», повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Опісля відбудуться заходи біля пам’ятника жертвам фашизму (Львівське гетто), що на проспекті Чорновола у Львові, та пам’ятного знаку на місці колишнього Янівського концетраційного табору (вул. Винниця).

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення. Діяло 180 концтаборів і 50 гетто.

Голодом і насильством в Україні винищено 4,5 млн. осіб. Усього протягом 1941-1944 pp. з України на каторжні роботи до Німеччини вивезено 2,5 млн. чоловік.

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині.

У Львові в 1941-1944 роках, як у жодному місті Європи, було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для великої кількості військовополонених "Шталаг-328", розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу 19 ст. "Цитадель".

Встановлено, що в таборі "Шталаг-328" утримували 284 тисячі в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів.

ІА "Вголос": НОВИНИ