Депутати Львівської міської ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги.

Відповідне звернення під час засідання ЛМР у четвер, 4 лютого, зачитала депутат від «Європейської солідарності» Олена Пасевич.

Звернення

Наприкінці 2020 – початку 2021 р. Урядом та Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, було ухвалено рішення, що призвели до значного підвищення вартості газу та електроенергії для населення, наслідком чого стало суттєве підвищення вартості житлово-комунальних послуг та погіршення соціально-економічного становища громадян України.

При цьому, при плануванні витрат Державного бюджету України на 2021 рік, Кабінет Міністрів України скоротив видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян від ринкових тарифів.

Зокрема, у порівнянні з 2018 роком, обсяг субсидій у видатках Державного бюджету на 2021 рік зменшився майже вдвічі – з 71-го млрд. грн. до 36,6 млрд грн. і це з урахуванням цьогорічного збільшення видатків на забезпечення діяльності Президента України та Офісу Президента України, а також Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, ДФС України, ДПС України, ДБР та СБУ.

Фінансування цих органів було збільшене не обгрунтовано, а Президент України та Державне Управління Справами взагалі отримали найбільший бюджет за всі роки історії України. Не етично під час такої біди жирувати державним чиновникам – насамперед треба допомоги простим людям.

Нагадуємо, що підвищення тарифів урядами Яценюка і Гройсмана було обумовлено необхідністю отримання енергетичної незалежності від Росії. Тим більше, що у 2014 році вона знову тиснула на Україну тим, що припинила постачання газу. Але тоді було створено систему надання субсидій і її розширювали кожного разу, коли приймали рішення про наступне підвищення тарифів. Це дозволяло захистити найбідніших і, водночас, зберегти можливість купувати газ на європейському ринку, незалежно від бажання Москви.

Українська влада пішла на закупівлю електроенергії в Білорусії. Але відкривати ринок навіть для Білорусі небезпечно, бо через Білорусь до нас йде російська електрика.

Крім відновлення закупівлі російської електрики через Білорусь планується відновлення постачання газу з Росії. Виглядає, що теперішнє невмотивоване підвищення цін на газ є частиною багатоходівки, в якій російська агентура з допомогою нашої влади хоче знову повернути Україну в енергетичну кабалу до Москви. Недарма, п’ята колона вже домовляється про нібито знижку на дешевий російський газ.

Звертаємось до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України і вимагаємо встановити економічно обгрунтовані тарифи на енергоносії, негайно збільшити видатки на виплату пільг і житлових субсидій найменш захищеним верствам населення. Важливо при збереженні ринкових механізмів формування ціни в енергосекторі, забезпечити недопускання необгрунтованого зростання тарифів, а найголовніше – захист малозабезпечених громадян через виплати субсидій, обсяг яких вимагаємо збільшити у державному бюджеті.

Водночас, попереджаємо владу України про неприпустимість відновлення імпорту енергоресурсів безпосередньо з країни агресора – Росії. Прямі постачання газу з Росії – це новий зашморг для української незалежності. Сумнозвісні «Харківські угоди» Януковича призвели до окупації Криму, нові угоди з Кремлем – шлях до втрати суверенітету України. Тільки в Європейській енергетичному співтоваристві ми можемо побороти корупційні схеми в галузі енергетики, що врешті стане основою не тільки для подолання «тарифного геноциду», але і базою для економічного зростання України і добробуту наших громадян.

Нагадаємо, у четвер, 4 лютого, о 10.00 год розпочалось засідання Львівської міської ради. Головні питання порядку денного - затвердження нового складу виконавчого комітету та структури ради.

Під час засідання голова фракції ВО «Свобода» Руслан Кошулинський звернувся до міського голови Львова Андрія Садового з вимогою провести аудит Музею народної архітектури та побуту (Шевченківського гаю), на території якого виник конфлікт між духовенством і працівниками.

Крім того, депутати звернулися до президента та Кабінету Міністрів щодо необхідності невідкладного інформування населення Львова про початок вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19.

Пряму трансляцію засідання проводить телеканал НТА:

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ