«Письменники завжди гостріше відчувають проблеми, які є в житті. Для них важливо що відбувається в житті… Ми об‘єднали молодіжні, жіночі рухи», - сказала вона, при цьому не уточнивши, які саме організації увійшли у «Згуртовану Львівщину». За її словами, це тема наступних прес-конференцій.
За словами Марії Якубовської, основна мета об‘єднання згуртувати конструктивні позитивістські сили життя львів‘ян і всіх, кому не байдужий завтрашній день, виявити найбільші проблеми, які хвилюють кожного, залучити фахівців, провести відкрите обговорення напрямків діяльності місцевого самоврядування. Найбільш важливим для львів‘ян напрямками є функціонування ЖКГ, розв‘язання транспортних питань і розвиток місцевого підприємництва.
Присутній на прес-конференції експерт з питань житлово-комунального господарства Андрій Левик розповів, що він понад 10 років пропрацював у міській владі, тому досконально знає систему ЖКГ зсередини. За його словами, багато позитивних ідей, напрацьованих ще у 90-их роках, не використовуються у повній мірі владою. Головні з них це реформування ЖЕКів та створення ОСББ. Повне втілення цих ідей у місті, на його думку, дозволить суттєво здешевити комунальні послуги.
«Я думаю, наш рух буде розгортатися… Як казав Євген Маланюк, що коли в нації немає вождів, тоді письменники мусять організувати прихід цих вождів», - зазначила Марія Якубовська.
За словами Марії Якубовської, «Згуртована Львівщина» на місцевих виборах буде підтримувати окремих людей у мажоритарних округах
На питання, кого на виборах мера буде підтримувати «Згуртована Львівщина», Марія Якубовські сказала: «Для нас важливо на нинішній час в першу чергу згуртувати громаду навколо вирішення конкретних проблем, бо навіть як прийде архігеніальний мер, він не вирішить нічого без сили громади».
Натомість вона запевнила, що рішення про підтримку тієї чи іншої кандидатури буде колегіальним. За її словами, наразі зарано говорити про конкретну людину.
Участь у прес-конференції також взяли представниця об‘єднання жіночих організацій Ольга Яремків та письменник, економіст, викладач Олесь Гордон.
ІА "Вголос": НОВИНИ