Про це повідомив директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.
«Недотримання пам’яткоохоронного законодавства у Львові на вулиці Федорова, де планують побудувати готель, загострило питання, яке вже давно потребує вирішення. Це проблема прямого підпорядкування міської пам’яткоохоронної інституції, а саме управління охорони історичного середовища, Львівській міській раді. Керівника цієї структури безпосередньо призначає та знімає міський голова Львова. Фактично управління де-юре повинне стежити за дотриманням законів та збереженням пам’яток, але де-факто через свою пряму залежність від керівництва міста не може цього робити», - сказав він.
«Адже якщо очільник управління не послухає прямої вказівки міського голови чи його заступників, може позбутися своєї посади. На мою думку, як фахівця, який багато років працює у сфері охорони пам’яток, треба позбавити пам’яткоохоронний орган прямої залежності від міської влади. Добрим виходом зі ситуації, яка склалася, також може бути відновлення дирекції історико-архітектурного заповідника у Львові, який не буде в підпорядкуванні міської ради, і контролюватиме виконання всіх робіт на території заповідника і особливо в межах території ЮНЕСКО», - додав Осаульчук.
Нагадаємо, сьогодні, 20 квітня, на місці археологічних розкопок на вул. Федорова почали згортати розкопки.
При цьому, вчора львівські археологи виступили проти початку будівництва готелю на Федорова до закінчення розкопок.
За попередніми планами, будівництво готелю мало розпочатися у 4 кварталі 2009 року і тривати до кінця 2011 року.
Проектом передбачено будівництво також готельного корпусу з баром, рестораном, басейном, спеціальною зоною відпочинку, фітнес-клубами та кімнатами для переговорів. Готель передбачатиме розміщення в 150 номерах площею від 32 до 48 кв. м.
Нагадаємо, проектантом готелю на Федорова обраний британський архітектор Джон Сіферт.
Як писав Вголос, у червні 2009 року у будівлі, яку перероблятимуть під готель, обвалилася частина будинку.
ІА "Вголос": НОВИНИ