Наступні 10 років у Львові будуть присвячені дослідженням та промоції однієї із найвеличніших постатей в історії України, провідника української національної ідеї – митрополита Андрея Шептицького.

Як повідомив Маркіян Лопачак, секретар ЛМР, щойно таке рішення затвердили на засіданні Львівської міської ради.

Відомо, що Шептицький є автором фундаментальної праці «Як будувати рідну хату?», у якій залишив для нащадків дуже цінні поради.

Він був відомий, як щедрий меценат та успішний підприємець, перебував на засланні в імперській Московії та боровся проти тоталітарного совєцького режиму.

«У нинішній непростий час, коли триває московсько-українська війна, його мудрість та духовна сила нам особливо потрібні», - написав він.

Завершив він словами митрополита:

«Україна увільниться від свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати високорозвиненим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода будуть панувати в ній. Все те буде, як я кажу, тільки треба молитися, щоб Господь Бог і Мати Божа опікувалися над нашим народом, який стільки витерпів, щоби ця опіка тривала вічно… Україна є і завжди буде! Слава Україні!».

Нагадаємо, в грудні цього року Національний банк України представить пам'ятну монету на честь львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.

ІА "Вголос": НОВИНИ