Україна матиме обмежений часовий період з моменту початку режиму припинення вогню до досягнення угоди щодо припинення війни з РФ, через практику Кремля постійно порушувати домовленості.

Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю журналу Time.

На запитання, чи очікує він, що Росія знову і знову порушуватиме режим припинення вогню, український лідер відповів, що «його ще навіть немає».

«З 2014 року росіяни постійно порушували мир. Ось як я це бачу. Вони збираються порушувати його весь час. Ось чому вікно можливостей дуже коротке між моментом припинення вогню та моментом досягнення угоди про припинення війни», – сказав Зеленський.

Президент додав, що це може бути «дуже короткий період: місяць, два, три і все».

За його словами, після цього мова піде про моральний стан військових, адже Україна має 800 тисяч озброєних людей.

При цьому, Зеленський уточнив, що справа не лише у фінансах, адже «якщо у нас немає угоди про припинення війни, вона стає замороженим конфліктом».

«І ми не можемо продовжувати жити у стані війни. Треба відкрити кордони. Треба лібералізувати багато речей. І ми можемо це зробити, якщо підпишемо договір», – зауважив він.

Зеленський вважає, що якщо період між припиненням вогню та угодою щодо миру буде невеликим, то Україна може побачити «лише окремі порушення тут і там».

«Це не був би повний крах. Але якщо процес затягнеться, то все розвалиться багаторазово. І ми не знаємо, чим це закінчиться», – підсумував український президент.

ІА "Вголос": НОВИНИ