У дитсадку №30 у Києві на оболоні маленька дівчинка отримала сильну травму ноги та мучилася впродовж кількох днів, боячись розповісти батькам, що з нею сталося.
Про це сповістила у мережі мама постраждалої журналістка Христина Бондаренко.
"В середу Квітка зранку не змогла встати з ліжка. Вдень нога опухла, вона почала плакати і ледве рухалася. Швидка, лікарі, обстеження...Пізно ввечорі я принесла її додому на руках. Жодного чіткого діагнозу. Якісь обривки фраз і припущення про найгірше. Не падала, жодних синців, але не може ходити і весь час плаче. Два дні я жила з квадратною головою, не спала, читала інтернет і перебирала в голові найгірші сценарії. Зібрала телефони кращих лікарів міста, в хід ледве не пішли всякі бабки-гадалки. Квітка мовчала, лежала і пила двічі на день виписане знеболювальне. Сьогодні під вечір все стало ясно. Садочок. Цей довбаний садочок", - обурюється мати дівчинки.
З'ясувалося, що дитина боялася розповісти, як в групі її присоромили, що не ходить на хореографію, і змусили сісти на шпагат.
"«А давайте з неі посміємося, що вона не танцює», - згадує їхні слова. Поруч не було жодного дорослого. Жодного. А коли нарешті вихователька з’явилася, то сказала не розповідати мамі, про те, що сталося, і НЕ повела до медсестри. Квітка терпіла, мовчала і боялася прославитися ябідою. Два дні! Вона боялася, а тепер плаче, бо вихователька за це насварить", - каже мати.
"Історії зі знущанням над дітьми в садочку №30 на Оболоні (героїв Сталінграду, 4б) не вперше, - продовжує Бондаренко. - Він прославився тим, що 10 років тому майже задарма віддав приватній фірмі в оренду декілька приміщень. Що цікаво: тоді директор садочку дозволив своїй мамі - власниці приватної фірми «Матусина школа» їх отримати. Та фірма обжилася і перетворила державний садочок на платний. Всі ці роки де-юре від сплати грошей можна було відмовитися, але де-факто це було неможливо. Дітей починали дискримінувати. Не годувати, не доглядати, виводити в коридор, коли в решти були навчання. Весь цей час малих залякували, щоб нічого не казали батькам. Бо від приватної фірми вихователі отримували доплату, яку боялися втратити. Тому будь-які скарги батьків автоматично відображалися на настроях вихователів.
Зараз батьки скликали комісію з оболонського відділу освіти, але є ризик, що Матусина школа уникне відповідальності. Репост і допомога від колег-журналістів вітається. Все розкажемо і покажемо. І, заради Бога, давайте вже приберемо цю корупційну прокладку".
ІА "Вголос": НОВИНИ