Аукціонний будинок Christieʼs виставив на продаж найповнішу колекцію рідкісних фото NASA. Серед 2400 оригінальних фотографій можна побачити моменти з експедицій космонавтів у 60-80-ті роки, які раніше не публікували.

Колекцію старовинних фото протягом 15 років збирав Віктор Мартін-Мальбурет, пише Громадське.

У його каталозі опинились фото прогулянок космонавтів поряд із «темною стороною» Місяця, виходи у відкритий космос, місячні походи астронавтів та групові знімки команд і вчених. На аукціоні можна буде придбати навіть перше «космічне селфі», яке у 1966 році зробив астронавт Базз Олдрін.

Зібрані фото робили самі космонавти ㅡ у час, коли існувала лише аналогова фотографія, знімки у космосі робили лише експерти NASA, Hasselblad, Kodak, Zeiss, фотографи Life та National Geographic. Проявлені фото з космосу на Землі ставали надбанням попкультури.

Власник колекції зазначив, що космонавти завдяки своїм фото стали сучасними митцями: «Астронавтів часто зображують великими вченими та героями, але рідко їх називають одними з найвизначніших фотографів усіх часів».

В аукціонному домі зазначають що ціна лотів коливатиметься від 800 до 30 000 фунтів стерлінгів (від 2,9 тисячі гривень до 1,2 мільйона гривень).

ІА "Вголос": НОВИНИ