Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області задовольнив клопотання слідчого поліції і призначив мистецтвознавчу експертизу зображень Володимира Леніна та Йосипа Сталіна, розміщені на водонапірній вежі міста Новгород-Сіверський.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвалу суду від 23 вересня.

Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз мають дати відповідь на запитання, чи відповідають вказані зображення Леніна і Сталіна, визначеному у Законі України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» терміну щодо символіки комуністичного тоталітарного режиму.

Замовлення експертизи відбулося у рамках кримінальної справи за ч. 1 ст. 436-1 КК України («Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів»), санкція якої передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до п’яти років.

Окремо слідчі допитали Новгород-Сіверського міського голову Олега Бондаренка. За його словами, ще у листопаді 2017 року до нього листом звернувся голова інституту національної пам’яті з приводу демонтажу зображення Леніна і Сталіна, які розташовані на будівлі водонапірної вежі. Адже, на думку голови інституту, присутність цих зображень суперечить пункту 6 статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Разом з тим, Бондаренко повідомив, що Чернігівської ОДА не включила вказані мозаїчні зображення до переліку об`єктів, які підлягають знесенню. І додав, що, відповідно до приписів п.6 ст.7 вказаного Закону, демонтажу підлягають пам`ятники та пам`ятні знаки присвячені особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік тощо. У той же час зображення Леніна і Сталіна на будівлі водонапірної вежі не віднесені до пам`ятників або пам`ятних знаків.

Зазначимо, що мозаїчні зображення Леніна і Сталіна на водонапірній вежі Новгород-Сіверська виготовив місцевий майстр Веремієнко наприкінці 1930-х років.

Як писав «Вголос», на Чернігівщині міська влада не дозволила демонтувати зображення Сталіна і Леніна.

ІА "Вголос": НОВИНИ