Кратери були утворені в результаті викидів метану з дна моря, повідомляє EurekAlert!

Незважаючи на те, що вік кратерів складає близько 12 тисяч років, метан все ще рясно виділяється з кратерів. «Регіон з кратерами був покритий товстим шаром льоду під час останнього льодовикового періоду, так само, як західна Антарктика зараз. По мірі того, як температура повітря почала підвищуватися, крижаний покрив почав руйнуватися, а метанові поклади – вириватися назовні. Це призвело до появи кратерів, з яких досі виходить велика кількість метану», - заявила одна з авторів дослідження Карін Андреассен.

На даний момент вчені виявили в кратерах і навколо них близько 600 викидів метану. Деякі з цих кратерів були виявлені ще в 1990-х роках, але нові дослідження показали, що вони покривають набагато більший регіон дна моря. За словами дослідників, їм вдалося виявити приблизно 100 кратерів діаметром від 300 метрів до одного кілометра, але в цьому регіоні розташовується кілька сотень кратерів діаметром менше 300 метрів.

Це дослідження важливо для оцінки транспорту метану в гідросферу і атмосферу планети, оскільки природне з'єднання являє собою сильний парниковий газ. Аналогічні газові гідрати, але менших розмірів, поширені в Сибіру.
 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ