На Львівщині медики фіксують стрімкий ріст ковідної недуги. У Дрогобицькому районі за останні сім днів виявлено 12 первинних випадків ковіду.

Про це повідомила Дрогобицька міська рада.

За минулий тиждень в інфекційний відділ стаціонару Стебницької лікарні було шпиталізовано 6 осіб. Стан пацієнтів середньої важкості. Під кінець тижня і станом на понеділок 6 листопада в стаціонарі перебуває 4 пацієнти, на щастя, ніхто не під’єднаний до апаратів ШВЛ, – прокоментував керівник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

Також за словами головного медика Дрогобича – у місті та територіальній громаді фіксують спалах традиційних осінніх вірусних недуг – ГРВІ та грип. Медики закликають не займатися самолікуванням та звертатися за професійною допомогою до лікарів. І головне: при перших ознаках хвороби – ломоті в тілі, підвищеній температурі, болях в горлі обмежити контакти із здоровими людьми та залишатись вдома.

Додамо, за даними досліджень у епідсезоні 2023-2024 циркулюють чотири штами вірусів грипу:

– вірус грипу A/Victoria/4897/2022(H1N1)pdm09;
– вірус грипу A/Darwin/9/2021 (H3N2);
– вірус грипу B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
– вірус грипу B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

Нагадаємо, Львівщиною у листопаді курсуватиме автобус, у якому можна буде зробити щеплення від дифтерії, правцю та коронавірусної інфекції. А також поміряти артеріальний тиск та визначити рівень цукру у крові. 

ІА "Вголос": НОВИНИ