Директора підприємства підозрюють у заволодінні майже 400 000 грн коштів.

Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Підприємець, отримавши через систему публічних закупівель «Prozorro» інформацію про проведення оборонним підприємством тендеру на закупівлю устаткування, призначеного для проведення ремонтно-відновлювальних робіт військової техніки, заявив про можливість здійснення такої поставки за умови 80% авансового платежу.

 

Після перерахування держпідприємством майже 400 тисяч гривень, підозрюваний заволодів коштами, необхідними для зміцнення обороноздатності країни.

На початку 2020 року завод оголосив тендер на закупівлю машини контактного зварювання.

Власник зареєстрованого у Києві підприємства подав пропозицію з найнижчою ціною – 495 тис. грн й, відповідно, переміг у тендері.

Однак підприємець не збирався виконувати замовлення, адже у нього не було ані самого обладнання, ані кваліфікованого персоналу, який зміг би провести передбачені угодою роботи.

 

Щоб уникнути виконання передбачених угодою зобов’язань, зловмисник продав корпоративні права у статутному капіталі підприємства іншій комерційній структурі, зареєстрованій в офшорній зоні на Сейшельських островах.

Підприємцю повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Подано клопотання до суду про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою. Вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ