Завідомо неправдиве притягнення до кримінальної відповідальності невинних для статистики – підозрюються дізнавач та колишній оперуповноважений.

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.
 
За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури повідомлено про підозру старшому дізнавачу та колишньому оперуповноваженому одного із районних управлінь поліції ГУ Нацполіції Львівської області. 
 
Їм інкримінують притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 - ч. 2 ст. 372 КК України). Експоліцейського також підозрюють у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).
За даними слідства, підозрювані організували схему притягнення до кримінальної відповідальності невинної особи для підняття статистики розкриття правопорушень. 
Для цього поліцейські створили штучні докази, а саме протоколи допиту свідків та потерпілого, а також протокол слідчого експерименту. На підставі цих доказів дізнавач підписав завідомо неправдиве повідомлення про підозру невинному чоловіку. 
В подальшому на підставі цих фіктивних доказів було скеровано до суду обвинувальний акт стосовно потерпілого.
 
Наразі оперуповноважений звільнений із органів поліції. За рішенням суду старший дізнавач відсторонений від займаної посади. Довідково зазначимо, що до цієї злочинної схеми був залучений також начальник одного із відділів цього ж управління поліції. Матеріали відносно нього виділені в окреме провадження і обвинувальний акт скеровано до суду. Триває судовий розгляд.
 

ІА "Вголос": НОВИНИ