Ситуація із захворюваністю на коронавірус на Львівщині стабілізувалася, але є хиткою. У спеціалізованих стаціонарах перебуває понад дві з половиною тисячі пацієнтів. Більше, ніж у 70-ти осіб в області – підтверджено інфікування штамом “Дельта+”.

Про це під час брифінгу повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

За його словами, Львівщина за показниками щодо захворюваності на COVID-19, уже покинула межі червоної зони. Але остаточне рішення щодо переходу на нижчий рівень епіднебезпеки, має бути затверджено найближчими днями державною комісією ТЕБ і НС.

“Попри відносну стабільність, ситуація наразі є досить хиткою. По-перше, в осінньо-зимовий  період є більші ризики захворювання на гострі респіраторно-вірусні захворювання, в тому  числі і коронавірус. По-друге, розпочалося очне навчання і це прогнозовано зможе  збільшити кількість хворих. По-третє, ще багато людей і далі перебувають на лікуванні в стаціонарах.”,– зазначив очільник департаменту.

Окрім того, як зауважив Орест Чемерис, на Львівщині циркулює штам “Дельта +”. Його підтверджено у понад 70 осіб.

“Цей штам надзвичайно контагіозний. Інфікована ним людина може заразити велику кількість осіб. З моменту початку до появи клінічних симптомів проходить від трьох до п’яти днів. І наразі невідомо, як цей штам  поводитиметься  далі”, — говорить лікар.

Зі слів Ореста Чемериса, зараз летальність від коронавірусу в області у півтора рази вища, в порівнянні з минулою хвилею. Щодня фіксується майже 30 випадків.

За інформацією ЛОДА, за попередню добу у Львівській області провели 1523 дослідження на коронавірус. Згідно з результатами, позитивні показники виявили у 540-ка осіб. У стаціонарах перебувають 2759 пацієнтів. В реанімації перебуває 222 хворих, з них на апаратах ШВЛ – 84.

Читайте також:

Відновлення навчання у школах Львова: стало відомо, скільки невакцинованих вчителів не допустили до роботи

ІА "Вголос": НОВИНИ