Через отруєння грибами померла 37-річна жінка із Червоноградщини. Це вже четвертий смертельний випадок на Львівщині цього року після споживання грибів.

Про це 16 листопада повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Жінка збирала гриби у лісі Червоноградського району. Коли звернулася до лікарів, то повідомила, що їла смажені парасольки. Проте медики підозрюють, що, ймовірно, це була бліда поганка.

Симптоми отруєння у жінки з’явилися в день споживання грибів: нудота, блювота, біль в животі, діарея, загальна слабість. На другий день жінку вже швидкою допомогою відвезли до Львівської обласної інфекційної лікарні.

На третю добу перебування у стаціонарі за рішенням консиліуму лікарів пацієнтку перевели у відділення анестезіології та інтенсивної терапії Львівської обласної клінічної лікарні з діагнозом “отруєння грибами. На 7-му добу перебування в стаціонарі пацієнтка померла, – розповіла завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Куліш.

До слова, у цьому році реєструвались 5 випадків отруєння грибами, з них 4 закінчились смертю пацієнтів. У 2022 році реєструвались 6 випадків, у тому числі 2 серед дітей, всі одужали.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ