Злочинна організація під виглядом добробату викрадала людей на Львівщині.

Про це повідомляє управління СБУ у Львівській області. 

Злочинна організація яка тероризувала і залякувала мешканців західного регіону.
 
Зловмисники діяли під виглядом одного з добровольчих формувань територіальної оборони чим могли спричинити загострення криміногенної ситуації в регіоні.
 
Спецслужбою встановлено факти викрадення, незаконного позбавлення волі і катування людей. Також зловмисники намагались займатись рекетирством внаслідок штучно створених конфліктних ситуацій.
 
До складу злочинної організації входило понад 6 місцевих жителів. За даними слідства, вони займались вимаганням грошей у громадян під надуманими приводами. У разі несплати грошей зловмисники застосовували до потерпілих психологічний тиск, насильство та погрози фізичної розправи.
 
Співробітники СБУ затримали організатора й активних учасників злочинної організації під час вимагання грошей в потерпілого.
 
Наразі шістьом зловмисникам повідомлено про підозри за чотирма статтями Кримінального кодексу, серед яких:
 
  • - ч. 1 та ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній);
  • - ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини);
  • - ч.4 ст.189 (вимагання в умовах воєнного стану);
  • - ч.4 ст.296 (хуліганство).
 
За матеріалами Служби безпеки, суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
 
Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.
 
Крім того, перевіряється причетність затриманих до вчинення інших тяжких та особливо тяжких злочинів.
 
Заходи з викриття і блокування правопорушень проводили співробітники СБУ Львівської області спільно зі слідчими поліції за процесуального керівництва Львівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.
 
Як уточнили у поліції Львівщини, організатора та двох учасників злочинної організації було затримано із на місці злочину у порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України відразу після отримання ними коштів у сумі 20 тисяч гривень, які зловмисники вимагали від потерпілого за повернення транспортного засобу, яким вони незаконно заволоділи. Затримання відбулося із залученням бійців спецпідрозділу поліції «КОРД» та Центру спеціальних операцій «А».
 
Ще трьох учасників злочинної організації затримано за місцями їх проживання. Речові докази – грошові кошти потерпілого – у них вилучено.
 

ІА "Вголос": НОВИНИ