До реанімації Львівської обласної клінічної лікарні у важкому стані потрапила жителька Яворівського району 1931 року народження, у якої діагностували правець.

Про це повідомляє  Дивись.Інфо.

Це перший випадок правця у дорослих за останні 10 років, зазначає в.о. завідувача реанімаційного відділення лікарні Орест Юрчук.

«Жінку до реанімації госпіталізували 26 вересня. Вона наступила на ржавий цвях і травмувала ногу, але по медичну допомогу звернулася дуже пізно, на п’ятий день. Її стан важкий. Лікарі борються за життя пацієнтки», – розповів медик.

За його словами, останній випадок правця серед дорослих реєстрували приблизно 10 років тому. «Але в найближчому майбутньому такі випадки будуть зустрічатися доволі часто і серед дітей, і серед дорослих, бо у нас люди не захищені від цього захворювання через відмову від вакцинації», – прогнозує Орест Юрчук.

На цей випадок відреагувала і головна епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, закликавши вакцинуватися від правця.

«Невже важко кожному подбати про себе і своїх рідних і один раз на 10 років зробити щеплення проти дифтерії і правця? А якщо сталася травма, то відразу звернутись до лікаря? Вакцини АДП-М в лікарнях достатня кількість. Хочете за гроші? Будь ласка. Бустрікс. Але робіть! Життя варте того, щоб за нього боротися. А картоплю ще не всі викопали», – написала Наталія Тімко на своїй сторінці у Facebook.

Додамо, правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнта можна і не врятувати. Правець може спричиняти важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця. За даними МОЗ, від важких форм цього захворювання смертність сягає понад 50%.

ІА "Вголос": НОВИНИ