В Івано-Франківській області правоохоронці викрили організатора потужної ботоферми, яка працювала на країну-агресора. Мова йде про ботоферму, яку СБУ ліквідувала ще у 2021-му році.

Відомо, що фігурант справи залучив до створення фейкових акаунтів майже 11 тисяч карток одного з українських мобільних операторів.

Про це повідомила пресслужба СБУ у фейсбук.

«Потужності» цієї ботоферми активно використовувала велика російська інтернет-платформа, яка незаконно здає в оренду чужі телефонні номери. Це давало можливість створювати тисячі фейкових акаунтів у соцмережах, месенджерах та відеохостингах. Через них відбувалося масштабне спотворення інформаційного простору, «накрутка» переглядів, вподобань, коментарів.

У такий спосіб відбувався вплив на суспільну свідомість, зокрема, в інтересах ворожої пропаганди.

Слідством було встановлено, що фігурант ініціативно вийшов на росіян через спеціалізований Telegram-канал та домовився про умови співпраці й оплати. Після цього він отримав детальні інструкції щодо запуску роботи ботоферми. Представники рф надали йому доступ до програмного забезпечення, а технічне обладнання для функціонування ботоферми зловмисник придбав сам.

Експертиза засвідчила, що підозрюваний використовував SIM-банки, які дають можливість швидкої заміни сім-карт та підміни міжнародних ідентифікаторів мобільного обладнання (IMEI) для приховування своєї протиправної діяльності та уникнення блокування оператором.

Чоловіку тепер загрожує до 6 років.

Читайте також:

ІА "Вголос": НОВИНИ