Справа дійшла до суду, після відповідної скарги прокуратури, апеляційний суд все ж визнав винним. Але відправити за ґрати таки не зміг

Про цей інцидент йдеться у вироку Вінницького апеляційного суду.

Усе почалося з того, що військовозобов’язаний з містечка Липовець рішенням ВЛК був визнаний придатним до військової служби по мобілізації, отримав бойову повістку для відправки у військову частину. Але потім події почали розвиватись зовсім не так, як планували військкоми.

Чоловік випив алкоголь та, відповідно, був п’яним.

Враховуючи те, що військкомам заборонено відправляти п’яних осіб до військових частин, чоловікові виписали повістку на іншу дату.

Він прийшов до військкомату раніше зазначеної дати. Але, як йдеться у вироку, прийшов до ТЦК знов п’яним.

“З'явився із явними ознаками алкогольного сп’яніння та висловлювався небажанням проходити службу за мобілізацією. На вказану поведінку запропонував написати заяву, у якій викласти своє небажання проходити подальшу службу. На що погодився та власноручно добровільно написав відповідну заяву”, – йдеться у вироку.

Згодом суд першої інстанції у вироку зазначив, що вважає недоведеною винуватість військовозобов’язаного і вважає за необхідне його виправдати.

Одним з аргументів є те, що не можна вважати ухиленням від служби те, що чоловік з’явився до ТЦК в той день, коли його не викликали.

Вінницький апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції, визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у вигляді трьох років в’язниці.

ІА "Вголос": НОВИНИ