Постійний представник Російської Федерації в ООН Василь Небензя заявив, що загрози вторгнення Росії до України немає. Він закликав надати докази підготовки до нападу та нагадав, що президент України Володимир Зеленський закликав не нагнітати ситуацію «навколо перебування російських військ на кордоні».

Про це постпредставник РФ в ООН зазначив під час засідання Ради Безпеки ООН, присвяченому загрозам міжнародному миру у зв’язку з ескалацією ситуації з боку РФ, передають «Букви».

“Декому може здаватись, що Росія боїться обговорювати ситуацію стосовно України та саме тому вона не голосувала. Ми не розуміємо, чому ми тут зібралися”, – сказав представник РФ.

За словами Небензі, російські війська перебувають там, де і раніше – у місцях дислокації, а не на кордоні України та РФ.

Водночас він наголосив, що Захід нібито не наводить жодних доказів на підтвердження своїх слів про те, що Росія готується до нападу на Україну.

Окрім цього, Небензя нагадав, що президент України Володимир Зеленський на брифінгу західним ЗМІ закликав не нагнітати “істерику навколо перебування російських військ на кордоні”.

“Переді мною лежать тексти висловлювань українських офіційних осіб про відсутність загрози з боку РФ: це секретар РНБО Данілов, міністр оборони Рєзніков, сам президент Зеленський, які прямим текстом говорять, що не бачать тієї активності, про яку усі говорять”, – зазначив Небензя.

Він також запевнив, що з боку Москви не пролунало жодної погрози на адресу Києва.

Проте одразу перед виступом постійного представника України при ООН Сергія Кислиці делегація РФ залишила засідання Ради Безпеки ООН.

Небензя пояснив необхідність залишити засідання запланованою зустріччю з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем.

Нагадаємо, між адміністрацією президента США Джо Байдена та керівництвом України наростає напруженість через розбіжності щодо ймовірності подальшого російського вторгнення. Таку інформацію було опубліковано в двох світових виданнях. Зокрема,  CNN із посиланням на джерела в США та Україні, та Politico з посиланням на Puck і NatSec Daily.

Байден та його радники були роздратовані публічним применшенням Зеленським загрози та погано завуальованими випадами на адресу президента США, і вважають, що публічні попередження та загрози на адресу Росії про серйозні наслідки є ключем до стримування.

«У нас є питання: чому ви починаєте сварку зі США?.. Чому ви зливаєте та спотворюєте інформацію, коли США – один із ваших єдиних справжніх друзів? І навіщо просити більше зброї, якщо ви кажете, що загроза не змінилася?», – сказав чиновник США, звертаючись до української сторони.

Напередодні цього, в четвер, 27 січня, глава держави Володимир Зеленський у телефонному режимі поспілкувався із президентом США Джо Байденом. Як повідомили у виданні CNN, розмова президентів була тривалою і відвертою, але проходила «не дуже гладко». Байден казав Зеленському, що є загроза швидкої російської атаки й вторгнення майже безсумнівно буде, щойно трохи згодом у лютому ґрунт достатньо промерзне.

Зеленський, своєю чергою, наполягав, що загроза від Росії «небезпечна, але неоднозначна» і немає впевненості, що напад буде. 

У Білому домі не погодилися з таким описом розмови. 

ІА "Вголос": НОВИНИ