Північноатлантичний Альянс обмежив обмін інформацією, зокрема й розвідувальною, з Угорщиною через позицію влади країни стосовно НАТО.

Про це повідомляє незалежний проєкт журналістських розслідувань у Східній Європі VSquare з посиланням на посадовця НАТО в Брюсселі.

Рішення Альянсу означає, що Угорщина отримує менше інформації від своїх союзників як на двосторонньому рівні, так і через центральні канали НАТО.

«Проблема полягає в тому, що наслідки відчувають усі, оскільки члени Альянсу обмінюються менш секретною розвідувальною інформацією через центральні канали НАТО, знаючи, що Угорщина також є серед одержувачів», – сказав посадовець Альянсу.

Він додав, що у зв’язку з цими обмеженнями в НАТО створили окремі канали передання інформації, до яких угорські представники не мають доступу й про які вони не знають.

Колишній працівник однієї з європейських розвідок пояснив VSquare, що головна проблема для Альянсу – в політичному керівництві Угорщини.

«Навіть якщо ми довіряємо їхнім старшим офіцерам розвідки, в кінцевому підсумку, якщо ми ділимося з ними інформацією, вона може потрапити в доповіді, які потрапляють на стіл Орбана», – розповів він.

У травні Орбан заявляв, що його країна працює над «переосмисленням» статусу членства в НАТО, щоб дозволити їй потенційно уникнути участі у майбутніх операціях за межами Альянсу і посиленої підтримки України з боку НАТО.

Водночас після зустрічі з гесеком НАТО угорський прем'єр повідомив, що погодив формат взаємодії щодо неблокування Будапештом рішень в Альянсі щодо України. 

ІА "Вголос": НОВИНИ