Використання старих телефонних номерів несе небезпеку для їх колишніх власників. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому на сайті Принстонського університету США.

Фахівці організації зауважили, що при оформленні нової сім-карти абонент часто отримує номер, який до цього використовувався іншою людиною. Так працюють оператори стільникового зв'язку в усіх країнах. Однак часто колишні власники номерів не відв'язують їх від сервісів – наприклад, банківських акаунтів і профілів в інтернет-магазинах. Це відкриває хакерам можливість злому.

Для вивчення небезпеки такого виду злому, вчені проаналізували 259 випадкових телефонних номерів у двох американських операторів. Значна частина номерів – 215 із 259 – були не унікальними, вони раніше належали старим власникам. Виявилося, що за допомогою 171 телефонного номера можна було отримати ту чи іншу інформацію про його попередньому господаря. Наприклад, зайти в його акаунт на Amazon, AOL, Facebook, Google, Paypal і Yahoo. 100 номерів асоціювалися з певними обліковими записами.

На 19 з 259 вивчених експертами номерів досі приходили дзвінки і SMS. За допомогою аналізу вдалося з'ясувати, що кожен оператор стільникового зв'язку має в наявності близько мільйона вживаних номерів.

Автори дослідження попросили провайдерів зв'язку прокоментувати результати, однак, за їхніми словами, вони отримали 26 непослідовних відповідей. У зв'язку з цим фахівці прийшли до висновку, що оператори не можуть виважено оцінити небезпеку старих телефонних номерів.

Раніше Вголос повідомляв:

ІА "Вголос": НОВИНИ