Проєкти громадського бюджету, які мали втілити цьогоріч, але через війну поставили на паузу, у Львівській міськраді планують їх реалізувати у 2023 році. Також очікують поповнення бюджету Львова від надходжень із релокованих підприємств з інших міст України.

Про це в авторській програмі Юрія Кужелюка «Місто для людей» розповів підприємець, депутат Львівської міської ради від Європейської Солідарності, член комісії фінансів та планування бюджету Володимир Гой.

В ефірі під час обговорення теми бюджету міста Львова він озвучив, що проєкти громадського бюджету рішенням сесії ЛМР перенесли на 2023 рік. 

"Прошу мешканців не перейматися, всі проєкти будуть зроблені, але у зв'язку з відтермінуванням потрібне буде коригування вартості й першочерговості", - сказав Володимир Гой. 

Депутат також розповів, що цьогоріч місто надавало фінансову підтримку від 100 000 гривень релокованим підприємствам зі Сходу України. Натомість вкінці року бюджет Львова отримає додаткові надходження з податків цих підприємств.

"Багато підприємців переїхали зі Сходу України. Вони шукають у Львові торгівельні площі, відкривають магазини, кафе, підприємства. Я входжу до комісії підтримки підприємництва, і ми надавали від 100 до 300 тисяч гривень на підтримку таким підприємцям. Декілька мільйонів гривень ми виділяємо з бюджету на підтримку підприємців - критично на бюджет в цілому це не впливає, але в той же час відчутно для підприємців. Ця підтримка від міста повернеться. Передбачаємо, що на кінець року ми будемо мати вагомий дохід в бюджет Львова від цих підприємств", - розповів Гой.

Він додав, що у міста також є опція звільнення від орендної плати за землю великих підприємств, промислових хабів . Існують критерії відбору підприємств, які отримують таке звільнення, - площа підприємства, кількість працівників, рівень зарплатні, яку сплачує своїм працівникам підприємство, тощо. Водночас депутат закликав підприємців працювати й сплачувати податки, оскільки в бюджеті Львова на 2023 рік також будуть закладені витрати на забезпечення військових.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

Міська рада Львова змушена списати заборгованість за пайові внески з боржників, - Ломага

Підтримали ідею будівництва амбулаторії сімейної медицини, - Різник

 

ІА "Вголос": НОВИНИ