69-річна жінка, сумнозвісна тим, що без квитків пробиралася на більш ніж 30 комерційних рейсів, розповіла, як її скромна, але впевнена поведінка допомогло їй обійти системи безпеки.

Зараз Мерилін Хартман, що отримала прізвисько «Серійна безквиткова», знаходиться у в'язниці округу Кук в Чикаго з жовтня 2019 року. Її заарештували при спробі вилетіти з аеропорту О'Хара в Чикаго. Вона вперше розповіла після арешту чому і як вона пробиралася в літаки і чи збирається вона зробити це знову.

Вона зізнається, що прийняла ці поїздки як буквальну відповідь на інстинкт «бийся або біжи», пише Independent.

На питання, як їй вдалося пройти через контрольно-пропускні пункти Управління транспортної безпеки (TSA) без посадкового талону, вона розповіла: «Мене завжди пропускали».

«Я зрозуміла, що це така божевільна річ, – йти за тим, хто несе синю сумку. І наступне, що я пам'ятаю: я потрапляю в чергу на TSA, і TSA пропускає мене, і вони думають, що я з хлопцем з синьою сумкою».

Хартман вперше пробралася нелегально на рейс в 2002 році з Чикаго в датський Копенгаген. У тому ж році вона сіла на інший міжнародний рейс до Парижа. Її подорожі по світу залишалися поза полем зору служби безпеки до серпня 2014 року, коли її спіймали на польоті з Сан-Хосе в Лас-Вегас.

Але суддя відпустив її з попередженням, і сім місяців по тому вона знову почала свої незаконні поїздки. Її остання міжнародна поїздка була в Лондон в січні 2018 року, коли вона сіла на рейс вартістю 3428 доларів на літаку British Airways. Але на той час вона була на радарі агентів TSA, її затримали і висунули звинувачення.

Хартман заявила, що їй подобається її популярність.

«Я не проти, якщо люди скажуть: «Вона псих». «Коли я дивлюся на це об'єктивно, я бачу це так ... це безумство, – говорить Хартман. – Я навмисно залишалася загадкою через фактор божевілля. Це було схоже на щось із кіно. Мене взагалі не хвилює, якщо мене назвуть божевільною. Я маю на увазі, що це божевільна історія».

Її «подвиги»завершилися, коли в жовтні 2019 роки її перехопило TSA в аеропорту О'Хара в Чикаго. Хартман вже перебувала на випробувальному терміні після лондонської експедиції. Безквиткова пасажирка провела 500 днів у в'язниці округу Кук в Чикаго за звинуваченням у крадіжках зі зломом, незаконному проникненні і порушення умовного терміну. Вона також проходить курс лікування від біполярного розладу.

Хартман поділилася, що відправилася в ці поїздки, тому що «була нещасливою», і звинувачує своє важке дитинство в своєму психічному стані.

«В сім'ї було так багато насильства і психічних захворювань, – розповіла вона, додавши, що сприйняла свої рішення як буквальну відповідь на інстинкт «бийся або біжи».

«Коли я летіла на літаку, я не була щаслива. Я була насправді в пригніченому стані, – сказала вона. – У мене біполярні розлади. І це те, що я відкидала роками», - заявила Хартман.

Джефф Прайс, професор факультету авіації та аерокосмічних наук Столичного державного університету, сказав, що «нехитрий» метод Хартман висвітлив вади в процедурах безпеки в аеропортах після подій 11 вересня. Він також вважає, що жінка відбулася легко, тому що вона була схожа на бабусю, і такий же обман не поширюватиметься на молоду людину з шкірою оливкового відтінку або на матір в хіджабі.

Читайте більше новин України та світу на Вголосі:

ІА "Вголос": НОВИНИ