Про це в ефірі ObozTV заявила журналістка Ірина Заславець.

«Я буквально вчора бачила лист, який прийшов до Інституту Шалімова: «Я, така-то жінка, купіть у мене нирку, дуже потрібні гроші...». До Інституту Шалімова постійно приходять такі листи, і українці шукають можливість продати орган. Періодично в судах слухаються такі кримінальні справи», – зазначила вона.

«Наприклад, в Туреччині дозволяється дарувати орган не тільки рідній людини, а й близькому знайомому. Ми їдемо в Туреччину, при клініці є етичний комітет, який запитує  а ви точно не продаєте свій орган? А я, навчена людиною, яка платить гроші, кажу ні-ні, ні в якому разі. Я підписую згоду, що не продаю. Лікарі в даному випадку не винні, я їх обдурила... Так само в Інститут Шалімова приходять», розповіла журналістка.

«Люди йдуть на обман у Туреччині. Повертаються сюди з грошима, сусід питає – де гроші взяв? Він каже – нирку продав і задоволений. Один нирку продав – і в АТО пішов. Його судять зараз, він говорить – я воював за Україну, у мене медаль є, а ви мене судите! Друг через нього поїхав продав. Потім це все виходить на якогось дільничного, який думає – можна зірочок на погони начіпляти, чорних трансплантологів накрили», – додала Заславець.

 

«Вголос»

 

ІА "Вголос": НОВИНИ