Традиційно у День вишиванки українці фотографуються і викладають фото у соціальних мережах. Зробив це і Володимир Зеленський разом із дружиною Оленою. Втім, люди у соцмережах обурились, що президент одягнув не вишиванку, а російську косоворотку. Цю ситуацію в ефрі ток-шоу «Говорить Великий Львів» на телеканалі НТА прокоментували мовознавиця, народний депутат України VII скликання, Ірина Фаріон та етнографиня Роксоляна Шимчук.

«Це яскравий приклад гібридизму. З голови цього чоловіка, яскравого прикладу «совка», ніколи  не вивітриться «раша», тому він собі зробив оцю «косоворотку». І манера крою цієї сорочки, цей комірець. Але це дуже класно, що він таким чином виказує свою неукраїнськість, вона для нього ніколи не може бути органічною...це образ холопа, а не козака», - заявила Фаріон.
[media=68733] Крім того, етнографиня Шимчук заявила, що образ Зеленського у цій вишиванці «не підходить ні для цього свята, ні для президента України, ні для українця». «Так, в українській сорочці був присутній крій на бік, але навіть, коли сорочку кроїли на бік, то орнамент був посередині», - розповіла етнограф. Нагадаємо, що День вишиванки відзначають щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня.

ІА "Вголос": НОВИНИ