Також фахівці поперджають про ризик розпилення радіоактивних речовин.

Окупанти знову обстріляли Запорізьку атомну електростанцію та влучили у майданчик біля одного з енергоблоків з ядерним реактором.

Про це повідомили у «Енергоатомі».

«Ввечері 5 серпня російські терористи вдруге обстріляли Запорізьку атомну електростанцію з РСЗВ. Три »прильоти« зафіксовані прямо на майданчику станції, біля одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор. Рашисти серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин», - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що високою є пожежна небезпека. Наразі постраждалих немає. Також повідомляється, що перед обстрілами представники «Росатома» поспіхом покинули станцію. Ймовірно вони знали, що готується атака.

Український персонал ЗАЕС перебуває на місці і виконує усі заходи із забезпечення ядерної й радіаційної безпеки та ліквідовує наслідки пошкоджень.

Окрім цього в місцевих спільнотах повідомляють, що майже у всьому Енергодарі зникло світло.

Загарбники розбомбили електропідстанцію «Луч», внаслідок чого майже все місто (6 із 7 мікрорайонів) залишились без світла. Також не працює водозабірна станція – у місті відсутня вода. Це справжня гуманітарна катастрофа, яку навмисно створюють рашисти!", - йдеться у повідомленні.

Як писав «Вголос», радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що росія вдається до прихованої мобілізації, щоб поповнити армію, яка несе великі втрати у війні з Україною.

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ