У місті Лисичанськ на Луганщині, яке перебуває під тимчасовим контролем окупаційних військ росії, залишилося близько 10-12 тисяч осіб. Вони не захотіли евакуюватись із захопленого населеного пункту, окупанти влаштовують їм терор.

Про це в середу, 6 липня, сказала віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону «UA Разом».

За її словами, влада закликала жителів міста виїхати до безпечніших регіонів України, але вони відмовилися з різних причин.

«Те, що зараз з ними відбувається, на жаль, це сумний наслідок, коли люди не чули і не слухали владу, коли ми говорили і забезпечували їм можливості для евакуації», – повідомила Верещук.

Міністерка зазначила, що російські окупанти тероризують місцевих, вивозять їх у фільтраційні табори, б'ють та катують. Усіх перевіряють щодо патріотичності чи належності до Збройних сил України.

«Чи воювали родичі, чи у ТрО, чи татуювання є, чи ще щось, чи навіть відео, чи пост у Facebook, що б близько нагадувало про українську позицію», – додала міністерка.

За її словами, доля цих людей є складною. «Вони або »на підвалі«, а потім знову їх б'ють, катують і через деякий час випускають, нічого не довівши», – додала Верещук.

Зазначимо, в окупованому Скадовську Херсонської області пролунали вибухи - одна людина загинула, четверо поранених, серед них дитина.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ