На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські окупанти продовжують викрадати людей. Десятки викрадень зафіксовано, зокрема, у тимчасово захопленому рф Енергодарі.

Викрадених українців загарбники звозять у підвали ЗАЕС, там людей допитують та катують, місцеві повідомляють, що з території станції окупанти вивозять тіла вбитих ними мирних жителів.

Про це йдеться у повідомленні Східної правозахисної групи. 

Згідно з отриманою інформацією, викрадають переважно активістів, волонтерів, місцевих підприємців, жителів, які не підтримують окупантів. Затриманих відвозять у підвали ЗАЕС, де в подальшому піддають тортурам - виливають під ноги розчин ХЛОРУ в закритій камері, використовують тортури струмом, удушення целофановими пакетами тощо", – пишуть правозахисники з посиланням на свідчення очевидців.

Місцеві жителі також повідомляють, що із території ЗАЕС кілька разів виїжджали мікроавтобуси з великими мішками.

«Як пояснили очевидці - це запаковані тіла, які вивозили їх у напрямку Кам'янки-Дніпровської», – зазначено у повідомленні.

При цьому російські окупанти дедалі менше довіряють місцевим колаборантам. Так, достеменно відомо про арешт росіянами заступника гендиректора ЗАЕС із фізичної охорони Присмицького, а також заступника начальника з фізичної охорони Волкова. Не виключено, що їх утримують у тих же підвалах.

Крім того, правозахисники повідомляють про чергову провокацію Росії: російська пропаганда готує «матеріали» для звинувачення України в ударах по цивільних.

«Готується »піар-акція« окупантів. Поранених військовослужбовців окупаційних військ РФ розміщують у місцевому пологовому будинку, їх перевдягають у цивільні речі та знімають у роликах для пропаганди РФ», – констатують правозахисники.

Зазначимо, правоохоронці встановили особу росіянина, який у березні у спину розстріляв двох беззбройних цивільних під Києвом, щоб пограбувати підприємство.

ІА "Вголос": НОВИНИ