Нинішній ігровий день Олімпіади у Токіо вже вкотре потішив українських шанувальників спорту, адже наші земляки знову опинилися в когорті олімпійських призерів. До скарбниці нагород України сьогодні додалося ще два срібла та дві бронзи.
Наші віце-чемпіони
Українська спортсменка Людмила Лузан не обмежилася бронзою медаллю в одиночному спринті на 200 метрів, здобувши разом з Анастасією Четверіковою ще й срібло у каное-двійці на дистанції 500 метрів. Наші співвітчизниці завершили змагання другими, поступившись на 2 секунди чинним тріумфаторам чемпіонату світу з Китаю. Дівчата, так тримати!
![](/uploads/media/03/14/0314a8396f60b73a087e7d97354119c2_w640.jpg)
Український боксер Олександр Хижняк також без медалі свої виступи на Олімпіаді не завершив. Наш спортсмен став срібним призером боксерського турніру в категорії до 75 кілограм, поступившись у фіналі бразильцю Еберту Соузі. Щоправда, поразка українця виявилася неоднозначною і наробила немало галасу.
У третьому раунді Хижняк отримав від Соузи сильний удар у щелепу, від якого наш земляк не зміг встояти на ногах, але згодом швидко підвівся і готовий був продовжувати поєдинок. Однак рефері, навіть не провівши відлік, зупинив бій і присудив перемогу бразильцеві. Хоча перші раунди бою однозначно були за українцем…
![](/uploads/media/00/31/00313a0f2dce56dc7d0e31fcd884479e_w960.jpg)
Хай там як, щиро вітаю Людмилу, Анастасію й Олександра з вдалим виступом на Олімпіаді, усі вони – великі молодці. Срібло – чудовий результат, а здобути золоті медалі у них ще точно буде нагода у недалекому майбутньому.
«Бронзові» українки
Наша Ярослава Магучіх – у трійці найсильніших легкоатлеток світу. Українська спортсменка прогнозовано стала призеркою Олімпійських ігор у Токіо, здобувши для нашої країни ще одну бронзову медаль.
![Ярослава Магучіх](/uploads/media/cc/ea/ccea5b4513902f15e002e4ed1685f9d6_w640.jpg)
Ярослава досить упевнено взяла висоту 2 метри, а згодом із двох спроб не змогла подолати висоту в 2,04. У підсумку, третє місце для 19-річної спортсменки, а за нею розташувалася ще одна українка – Ірина Геращенко.
Представниці України в артистичному плаванні також не припиняють приємно дивувати, здобувши ще одну бронзу. Наші збірниці у складі Марти Фєдіної, Анастасії Савчук, Єлизавети Яхно, Владислави й Марини Алексіївих, Аліни Шинкаренко, Ксенії Сидоренко та Катерини Резнік опинилися серед призерок у командних змаганнях, поступившись лише опоненткам з ОКР та Китаю. Загальний результат українок склав 190,3018 бала.
![](/uploads/media/ef/a2/efa20a24245cc1b2e9ee83c4209020b9_w640.jpg)
Я щасливий, що талановиті дівчата сповна виправдали сподівання українців і гідно представили Україну на головній спортивній події літа. А враховуючи, який досвід вони отримали на Олімпіаді, я впевнений, що в майбутньому вони досягнуть неабияких висот.
Гідний виступ львів’янок
Львівська спортсменка Оксана Лівач поступилася за один крок до бронзи, програвши у вирішальній сутичці в змаганні з жіночої боротьби. На жаль, цього разу фортуна більше усміхнулася Сарі Гільдебрандт, яка представляє США – поразка українки з рахунком 1:12.
![](/uploads/media/3c/e4/3ce49a0d654c33a72b92d9cd09b8a799_w960.jpg)
Таким чином наша співвітчизниця завершила свій олімпійський шлях на п’ятому місці. Я вважаю, що це дуже хороший результат, адже вона намагалася витиснути зі ситуації максимум і боролася з останніх сил.
Ще одна львів’янка Христина Погранична у фіналі змагання з індивідуального багатоборства змогла покращити свій кваліфікаційний результат. Українка завершила виступи на дев’ятому місці, випередивши, до речі, іншу нашу співвітчизницю Вікторію Онопрієнко.
![](/uploads/media/9a/a7/9aa799ca4c5fd583355bca23ca8b8078_w960.jpg)
Протягом значної частини змагання Христина йшла сьомою, але під завісу фіналу все-таки опинилася на дев’ятій сходинці. Загалом українка набрала 95,100 балів, а її відставання від найближчої суперниці склало всього пів бала.
Враховуючи те, що цьогорічна Олімпіада є для Пограничної дебютною, вона показала доволі непоганий результат. Я впевнений, що її найбільші перемоги ще в майбутньому, адже Христина – безмежно талановита та перспективна спортсменка.
Шлях Старікової триває
Львів’янка Олена Старікова – півфіналістка Олімпійських ігор у змаганні зі спринту серед жінок. Незважаючи на поразку в 1/8 фіналу олімпійській чемпіонці в кейріні Шанне Браспеннінкс, наша землячка не знітилася і продовжила боротьбу за нагороди через втішні заїзди.
![](/uploads/media/ee/cd/eecdc9cb2a010f3cf84c11cfa08d4955_w640.jpg)
На щастя, Олена зуміла скористатися своїм другим шансом і вийшла до чвертьфіналу, здолавши іменитих новозеландку Еллесс Ендрюс та китаянку Чжун Тяньши. А далі українку вже складно було зупинити: за сумою трьох заїздів Старікова перемогла представницю Німеччини Лею Фріндріх, випередивши її у вирішальному заїзді на 0,019 секунди.
Відтак, вже завтра наша львів’янка спробує продовжити свій переможний шлях і вибороти для України ще одну медаль. Олено, ми всі віримо у твій успіх та тримаємо за тебе кулаки!
Юрій ТУРЯНСЬКИЙ,
Голова Відділення НОК України у Львівській області
ІА "Вголос": НОВИНИ