24 січня, в Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен».

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації. 

Випадок зафіксували у Сумській області. Хворий не був вакцинованим від коронавірусу. Про новий різновид штаму інформують у Міністерстві охорони здоров’я України.

Як повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, станом на сьогодні у Львівській області не фіксували жодного випадку зараження новим штамом, але ймовірність міграції його з інших регіонів України є високою. 

В зоні ризику люди старшого віку, а також ті, хто має хронічні захворювання. Серед головних симптомів – закладеність носа без нежитю, сухий кашель та виражена загальна слабкість.

«Нам відомо, що цей різновид штаму ухиляється від імунної відповіді людини, тому значно менше хворіють люди, які протягом останніх трьох місяців отримали свою бустерну дозу вакцини проти коронавірусу. Тому варто не нехтувати вакцинуванням й захистити себе, а не очікувати зустрічі з новим різновидом штаму», – зазначила гендиректорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

Читайте також у «Вголосі»: на Львівщині протягом тижня від ковіду померло дві особи.   

ІА "Вголос": НОВИНИ