Цьогоріч вперше з моменту здобуття незалежності Білорусь імпортує картоплю з інших країн. При тому, що прибирання врожаю наразі ще триває. Зауважимо, це унікальна ситуація, адже в усьому світі Білорусь відома як великий виробник та експортер картоплі.

Такі дані публікують аналітики платформи EastFruit.

Імпорт картоплі в 2021 році, та ще й під час збирання, став можливим завдяки високим цінам на неї. Цього тижня оптові ціни на картоплю в Білорусі досягали $0,30 за кг і були вищими, ніж у всіх інших країнах регіону, крім Росії. У Молдові, наприклад, картопля продавалася вдвічі дешевше, в Україні – на 6-8 центів США за кг дешевше, а в Польщі на 11-13 центів США дешевше, ніж у Білорусі.

Крім того, картопля в Білорусі зараз продається в середньому на 70% дорожче, ніж зазвичай на цей період року. Як правило, в середині вересня оптові покупці в Білорусі платять за картоплю $0,15-0,19 за кг.

За словами аналітиків, головною причиною високих цін на картоплю є побоювання щодо обсягів її виробництва в 2021 році. Також картопляні поля в Білорусі відчули негативні наслідки посухи, яка призвела до зниження врожайності картоплі і її якості.

Найбільшим постачальником картоплі до Білорусі в перші 7 місяців 2021 року була Україна – 15 500 тонн клубнеплодів. Також Білорусь купувала картоплю в РФ, Азербайджані, Північній Македонії, Єгипті і Німеччині.

Нагадаємо, раніше «Вголос» писав про те, що співробітники СБУ виявили захований арсенал зброї неподалік білоруського кордону.