Національна поліція порушила кримінальне провадження про виділення грошей «Запорізькому обласному благодійному фонду підтримки правоохоронної діяльності» з доходів комунального аеропорту.

Про це написав Запорізький центр розслідувань, передають Наші гроші.

Слідчі помітили можливий склад злочину у двох рішеннях запорізького виконкому – від березня 2019  року і від червня 2018 р., згідно з якими міська влада зобов’язувала КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» перераховувати на рахунок фонду по 70 тис. грн щомісяця.

Поліція вважає, що за цими перерахуваннями ховається можливе розкрадання коштів, і попросила суд надати доступ до семи банківських рахунків благодійного фонду – двом у «Промінвестбанку», двом у «МетаБанк» і трьом в «Укргазбанку».

Благодійний фонд фігурував у скандальній кримінальній справі, коли двох офіцерів СБУ затримали на вимаганні хабара від менеджерів «Запорізького титано-магнієвого комбінату». За даними слідства, СБУшники вимагали перераховувати частину хабара на рахунок БФ.

Також на благодійний фонд переводили гроші для ремонту у квартирах, які передавалися на баланс СБУ.

Керує фондом Микола Найденко, його номінальними засновниками значаться партнери по яхт-клубу «Корсар» на Домасі Едуард Бакланский і Анатолій Кузьменко.

ІА "Вголос": НОВИНИ