У четвер ввечері, 16 травня, Сейм Польщі прийняв зміни до Кримінального кодексу, що, серед іншого, посилюють покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх. За закон проголосувало 263 депутатів, пише Польське радіо.

Змінами передбачене збільшення максимальної санкції за подібний злочин з 15 до 30 років позбавлення волі. Також зґвалтування дитини не матиме терміну давності. Крім того, закон вводить можливість призначення вироку довічного позбавлення волі для ґвалтівників, які заподіяли смерть дитині. Наступна зміна – це внесення професії зловмисника до так званого реєстру педофілів. Зміни також передбачають скасування умовного засудження для педофілів.

Остаточно збережено вікову межу кримінально-правового захисту від педофілії на чинному нині рівні 15 років.

Міністр юстиції та генеральний прокурор Збіґнєв Зьобро пообіцяв рішучу боротьбу з педофілією.

За його словами, за кримінологічними дослідженнями, педофілія є злочином, що «призводить до набагато більшої тенденції повернення до злочину». А тому, на його думку, суворе багаторічне ув’язнення захищає дітей.

«Усі повинні бути рівними перед законом, а ті, хто має особливий обов’язок опіки над дитиною, завдяки цим змінами, що ми ввели, – вчителі, священики, педагоги, тренери, будуть нести значно суворішу кримінальну відповідальність, набагато більш сувору, ніж було до сьогодні», – заявив міністр.

ІА "Вголос": НОВИНИ