Прессекретар Президента України Сергій Никифоров пояснив чому користування обіцяною 1000 гривень буде обмеженим.

Про це він розповів під час прямого етеру “Говорить Великий Львів” на телеканалі NTA.

Передусім Сергій Никифоров зазначив, що змушувати людей вакцинуватися - некоректним. На його думку, обмежувальні заходи, які зараз існують мають на меті стимулювати людей вакцинуватися.

Держава зараз вчиняє абсолютно правильно, роблячи життя антивакцинаторів некомфортним. Ми не можемо змучити, але повинні стимулювати якомога більше людей до вакцинації”, - пояснює Сергій Никифоров.

Саме тому, прессекретар Президента наголошує, запропонована 1000 тисяча гривень для українців - першочергово має на меті не підкуп людей до вакцинації, а порятунок тих сфер, які найбільше постраждали від пандемії коронавірусу.

Чи можна говорити, що ці виплати будуть корисними? Це вливання в економіку України шести мільярдів гривень - це допомога тим галузям: культура, спорт, транспорт, - які постраждали найбільше. І тут є безліч переваг: люди не позбавлені можливості обирати, на що їм витратити кошти, держава демонструє вдячність і спонукає тих, хто ще не вакцинувався, також ми простимулюємо культурний, духовний, фізичний розвиток українців і використання цифрових інструментів”, - аргументував Никифоров.

Мирослав Гай, офіцер запасу та керівник благодійного фонду «Мир і Ко», таку позицію не поділяє. На його думку, 6 млрд гривень можна було б скерувати на допомогу армії. Тому він запитав чи не доцільнішим є скерувати дані кошти на надбавки для військовослужбовців. 

Однак Сергій Никифоров зізнався, що не готовий сперечатися про пріоритетність виділення коштів для надбавок, адже це належить до компетентності Кабінету міністрів України.

“Так вирішив Кабмін. Я не згоден, що армія отримує недостатнє фінансування”, - відповів прес-секретар Президента України.

На питання інших гостей, Сергій Никифоров, пояснив, що після офіційного звернення Президента виникло багато непорозумінь.

Кожен почув у цьому зверненні, що захотів. Насправді Президент зразу задекларував, що в першу чергу дана акція про підтримку індустрій, які постраждали. Держава бореться за здоров’я своїх громадян: лікарні забезпечено необхідною кількістю ліжок і киснем. Тепер потрібно подбати і про бізнес, який постраждав”, - пояснив Сергій Никифоров. 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ