Кілька тисяч прихильників Московського патріархату провели 27 липня на Володимирській гірці в Києві молебень із нагоди 1033-ї річниці хрещення Русі

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Після цього вірні РПЦ в Україні рушили до Києво-Печерської лаври. Рух автомобілів перекритий від Європейської площі до кінцевої точки руху колони, на узбіччях дороги чергують поліцейські та нацгвардійці.

Лише незначна частина учасників урочистостей мала на обличчях захисні маски.

До слова, церкву Московського патріархату, яка сьогодні організувала кількатисячний Хресний хід у Києві, приїхали підтримати представники лише трьох дружніх Москві Помісних Церков. Це офіційні делегації Антіохійської, Сербської і Чеської Церков.

Православна Церква України цього року відмовилася від масових заходів з нагоди річниці хрещення Русі через карантинні обмеження.

Раніше міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський провів зустріч із предстоятелями Православної Церкви України (ПЦУ) Епіфанієм та РПЦ в Україні  Онуфрієм. Сторони детально обговорили заходи публічної безпеки під час традиційних масових акцій 27-28 липня, присвячених державному святу - Дню Хрещення Київської Русі-України. 

Монастирський запевнив керівників ПЦУ та УПЦ (МП) в тому, що МВС під час численних масових заходів у найближчі дні, на територіях культових споруд і поза ними, готове «жорстко, але законно протидіяти усім можливим провокаціям, має достатньо сил і засобів та обов'язково забезпечить публічний порядок і безпеку всіх громадян незалежно від їхньої конфесійної приналежності».

ІА "Вголос": НОВИНИ