Відповідну заяву президент Росії зробив, відповідаючи на питання прес-конференції за підсумками саміту G20, передає Українська правда.

Путін сказав, що українська сторона поки питання про обмін не піднімала.

"Але зараз про це і говорити рано, зараз триває слідство. Нам потрібно підтвердити провокаційний характер дій української влади і зафіксувати це все в юридичних документах... Нам потрібно оформити відповідним чином, а там видно буде", - заявив очільник РФ.

Путін також заявив, що Росія не буде вводити обмежень для громадян України для в'їзду в РФ після того, як Україна заборонила в'їзд росіянам чоловічої статі у віці від 16 до 60 років на час воєнного стану.

"Ми ніяких обмежень щодо громадян України вводити не будемо. Більше того, ми, навпаки, підемо шляхом лібералізації перебування громадян України на нашій території і лібералізації отримання російського громадянства, якщо хтось із них цього хоче", - сказав він.

Президент РФ також зазначив, що контакти з Україною на вищому рівні не припиняються, незважаючи на те, що розмова з президентом Петром Порошенко після захоплення українських моряків не відбулася.

Володимир Путін також стверджує, що російські прикордонники затримали українські кораблі тому, що ті "пішли в Керч".

"Навіть після того, як вони (українські кораблі - ред.) порушили наші територіальні води, все одно їм прикордонники сказали: "Якщо ви підете в Керч, станьте на стоянку і візьміть лоцмана". "Ні, ми туди не підемо". І відразу ж туди пішли. Наші прикордонники почали їх витісняти тільки тому, що вони пішли в Керч. Хоча при цьому багато разів публічно говорили про те, що міст збираються підірвати. А що прикордонникам було робити? На вимоги зупинитися не підкоряються, почали тікати в нейтральні води", - висловив свою думку Путін і підкреслив, що Росія раніше пропускала українські військові судна через Керченську протоку, зокрема 11 вересня.

ІА "Вголос": НОВИНИ