Туреччина дала згоду на розблокування вступу Швеції та Фінляндії в НАТО за підсумками переговорів у Мадриді.

Про це повідомляє «Вголос» з посиланням на «Європейську правду».

Сьогодні в Мадриді перед початком саміту НАТО, предметну зустріч з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом мали прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон, президент Фінляндії Сауле Нііністьо за підтримки Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

За результатами цієї зустрічі наші міністри закордонних справ підписали Меморандум про взаєморозуміння між нашими країнами, який підтверджує підтримку Туреччиною запрошення Фінляндії та Швеції приєднатися до НАТО на Мадридському саміті цього тижня. Конкретні кроки щодо нашого вступу до НАТО будуть узгоджені між союзниками по НАТО протягом наступних двох днів, але тепер це рішення неминуче", - повідомив Нііністьо.

Він додав, що в меморандумі підкреслюється, що Фінляндія, Швеція та Туреччина «зобов’язані надавати один одному повну підтримку проти загроз безпеки один одного».

Нагадаємо, Швеція і Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО у травні. Усі 30 країн-членів повинні дати згоду на вступ, але Туреччина весь цей час загрожувала накласти вето.

Нагадаємо, якщо Україна вступить до НАТО і намагатиметься повернути окупований Крим, то у світі може розпочатися Третя світова війна.

Додамо, у вівторок, 28 червня, зранку російські загарбники продовжили масовано обстрілювати Україну.

ІА "Вголос": НОВИНИ