Верховна Рада дала згоду на призначення народного депутата від «Слуги Народу» Андрія Костіна новим генеральним прокурором України.

Про це повідомила речниця фракції СН Юлія Палійчук у Telegram

«Відповідне рішення було підтримано майже конституційною більшістю голосів - »за« проголосувало 299 народних обранців», - написала вона.

Що відомо про Андрія Костіна

Костін очолював парламентський комітет з питань правової політики, представляв Україну у Тристоронній контактній групі. Після вторгнення рф був учасником української делегації на переговорах із рф у Стамбулі.

Костіну Андрію Євгеновичу 49 років. Народився, тривалий час жив та працював в Одесі. Здобув вищу освіту в Одеському державному університеті ім. Мечникова за спеціальністю «Правознавство».

Починав кар'єру з посади юриста, працював у різних адвокатських компаніях. Згодом став співзасновником та директором адвокатської компанії «Право» в Одесі, керував міжнародним напрямом.

Був заступником голови Ради адвокатів Одеської області, Одеської обласної колегії адвокатів. Очолював комітет міжнародних відносин у Національній асоціації адвокатів України. Заснував громадське об'єднання «Одеський дипломатичний клуб». Має звання заслуженого юриста України.

У 2010 році Костіна обрали до міськради Одеси від партії Арсенія Яценюка «Фронт змін».

У 2019-му пройшов до Верховної ради від «Слуги народу». Балотувався за №108 загального списку кандидатів.

Андрій Костін був заступником керівника правового комітету ВР, а з 14 січня 2020 очолив його після призначення Венедіктової в.о. директором ДБР, а потім генпрокурором.

З травня 2020 Костін входив до складу ТКГ із врегулювання ситуації на Донбасі, працював у підгрупі з політичних питань. Певний час виконував обов'язки першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.

2021 року Андрій Костін був одним з основних претендентів на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але вибув із конкурсу, не отримавши підтримки міжнародних експертів комісії.

Наприкінці березня-квітня 2022 Костін брав участь у переговорах з Росією щодо підготовки проєкт договору про гарантії безпеки України.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ