Рада Безпеки Організації об’єднаних націй обговорила напади на танкери в Оманській затоці на закритому засіданні, однак не прийняла жодних рішень з цих інцидентів, у п’ятницю, 14 червня.

Про це повідомляє Дзеркало тижня.
«Всі хочуть, щоб було проведено неупереджене і об’єктивне розслідування, але не було жодних пропозицій, жодних рішень Радбезу щодо того, щоб доручити проводити це розслідування будь-якій структурі», − зазначив Аль-Отаїбі.
Постпред Кувейту також не назвав країни, які виступили ініціаторами проведення міжнародного розслідування.
«Сьогодні ми тільки попередньо обговорювали те, що сталося, на прохання США», − додав постпред Кувейту.
За його словами, оскільки Радбез не прийняв ніякого виразного рішення, кожна постраждала від диверсій країна проведе своє власне розслідування.
«Наприклад, ми кілька днів тому заслухали брифінг Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів та Норвегії про інциденти, що мали місце 12 травня», – навів приклад Аль-Отаїбі.
13 червня, у четвер стало відомо, що два танкери були атаковані в Оманській затоці, після чого вони загорілися. З кораблів було евакуйовано 44 людини. Імовірно, при атаці використовувалися міни або торпеди. Державний секретар Майк Помпео поклав відповідальність за напад на танкери на Тегеран.
21 травня Помпео вже заявляв, що Іран несе відповідальність за організацію диверсії проти чотирьох танкерів Саудівської Аравії у Перській затоці біля берегів Об’єднаних Арабських Еміратів – перед цим, 12 травня, МЗС ОАЕ повідомив, що чотири судна різних країн стали об’єктами атаки.

ІА "Вголос": НОВИНИ