Заступниця представника США при ООН, посол Черіті Норман Шале на засіданні Радбезу ООН закликала Росію вивести свої сили з Донбасу і Криму.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, вона також закликала Росію дотримуватися своїх зобов'язань відповідно до Мінських угод і заходів, прийнятих лідерами нормандської четвірки в Парижі.

«Росія повинна закінчити цей конфлікт виведенням своїх військ зі східної України і Криму. І ми закликаємо Росію негайно імплементувати свої зобов'язання з безпеки відповідно до Мінських угод, тому що сторони можуть просунутися вперед з політичними заходами Мінських угод, тільки коли існує безпека на землі», – сказала Черіті Норман Шале.

Вона також зауважила, що США закликають Росію виконувати заходи, викладені на недавньому саміті лідерів Нормандської четвірки в Парижі, негайно стабілізувати ситуацію в зоні конфлікту, включно з відкриттям нових цивільних пунктів пропуску, розведенням військових сил в районах з найбільшою гуманітарною значимістю і імплементацією заходів підтримки припинення вогню.

Посол також зазначила, що Вашингтон не скасує санкції проти РФ, поки Україна не поверне контроль над своїми територіями.

«США наголошують на нашій однозначній позиції щодо України. Ми не визнаємо і не будемо визнавати так звану анексію Криму Кремлем. Наші санкції проти Росії залишаться в силі, поки Україна не поверне контроль над своєю територією», – зазначила Шале.

Крім того, дипломатка закликала негайно звільнити понад 80 українських політв'язнів Кремля.

«Ми засуджуємо порушення, які відбуваються в умовах російської репресивної окупації, і закликаємо Росію звільнити понад 80 українських політичних в'язнів, яких вона утримує, і припинити кампанію залякування проти кримських татар і противників окупації», – заявила Шале.

Як відомо, засідання Радбезу ООН розпочалось у вівторок, 18 лютого.

ІА "Вголос": НОВИНИ