Політолог Валентин Гладких поширив у мережі відео, на якому зафіксовано, як Верховна Рада України з 17 спроби ухвалила новий Виборчий кодекс, і зазначив, що ця реформа перебуває на межі провалу завдяки спікеру Андрієві Парубію.

«Спеціально додав це відео, щоб кожен відчув весь масштаб »псевдопатріотичного« і »псевдореформаторського« лицемірства »псевдореволюціонерів«, тому перед тим, як читати далі, будь ласка, перегляньте відео, на якому зафіксували тріумфальне прийняття Виборчого кодексу. Переглянули? Відчули всю урочистість моменту? Усвідомили значущість досягнення та велич фігури спікера, який доклав стільки зусиль заради цього видатного результату? Ок. А тепер ласкаво просимо до реальності», - пише Гладких.

Гладких нагадує, що Андрій Парубій досі не підписав закон, і якщо не зробить цього до набуття повноважень Верховною Радою України 9-го скликання - реформу буде провалено:

«Спікер Парламенту, незламний революціонер і борець за »відкриті списки« Андрій Парубій досі не підписав схвалений Виборчий кодекс, а відповідно, не передав його на підпис президенту України, хоча час, відведений для цього Законом України »Про Регламент Верховної Ради України«, давно збіг... Але найцікавіше не це.

Найцікавіше, що якщо до набуття повноважень Верховною Радою України 9-го скликання Парубій не підпише Виборчий кодекс та не направить його до президента України, матимемо дубль два історії із скасування мовного закону Колесніченка-Ківалова. Пригадуєте ту історію? Нагадаю. Тоді з подачі В. Кириленка на хвилі Революції гідності було проголосовано про визнання таким, що втратив чинність, Закону України »Про засади державної мовної політики«. Але тодішній новопризначений голова Верховної Ради України О. Турчинов його не підписав... Тож той закон так і не набув чинності... Хоча патріотичного пафосу навколо того »скасування закону колесніченка-ківалова« »революціонери« здійняли чимало - лохам подобалося, аж поки не зрозуміли, що ніхто нічого не скасував. Буває.

Навіть більше, чинним законодавством, передусім Законом України »Про Регламент Верховної Ради України«, не передбачена передача на розгляд Верховної Ради України наступного скликання законів, схвалених попередньою каденцією загалом (за винятком тих, що повернуті із пропозиціями президента). Тим більше, не передбачена процедура підписання головою Верховної Ради України нового скликання законів, прийнятих загалом Верховною Радою попереднього скликання. Простіше кажучи, непідписаний А. Парубієм Виборчий кодекс наступний спікер Парламенту підписати не зможе.

Словом, якщо до набуття повноважень новообраного Парламенту суперспікер реформаторської ради 8-скликання А. Парубій не підпише Виборчий кодекс, той помре навіть не народившись.

Так бомблять лохів. Героям слава! Чи як там треба казати у подібних випадках?».

«Якщо так званий Виборчий кодекс з так званими »відкритими списками« просто тихенько піде у небуття - то це буде не найгірший фінал цього недолугого документа. Але то вже предмет іншої дискусії. Наразі йдеться винятково про »послідовність і принциповість« »реформаторів«, »патріотів«, »революціонерів«, яким якось дуже швидко стала байдужою доля їхнього »дітища« - Виборчого кодексу із відкритими списками.

Грантоїдів, які носилися з тими »відкритими списками« як дурень зі ступою, це також стосується. І журналістів непідкупних. І експертів ще непідкупніших. Агов, панове, де ви всі? Реформа на межі провалу! Зрада! Чи ок?

Ну, і порохоботам на допомогу: в усьому винен Зе, за Порошенка такого не було! Скажу цілком таємно: насправді було - за 8-го скликання було кілька законів, схвалених ВРУ і не переданих на підпис президенту, а також таких, які були передані на підпис президенту, але чомусь Порошенком так і не підписані. Але це знову ж таки предмет іншої дискусії», - додав політолог.

ІА "Вголос": НОВИНИ