Начальник охорони Петра Порошенка Юрій Федоров, якого наразі ще чинний Президент призначив заступником начальника Головного управління розвідки, отримав ще й звання генерал-лейтенанта.

Про це написав журналіст Юрій Бутусов.

«Генеральський рекорд Петра Порошенка - нове звання всього за один тиждень вислуги у військовій розвідці отримав охоронець Юрій Федоров», – написав Бутусов.

Він зазначає, що Порошенко 3 травня звільнив з посади начальника служби безпеки Президента Управління державної охорони генерал-майора Юрія Федорова, а після цього призначив його заступником начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Далі, за словами Бутусова, 13 травня Порошенко секретним указом присвоює військовому розвіднику Юрію Федорову звання генерал-лейтенант.

«Федоров по теперішній час перебуває поруч з президентом і фактично продовжує керувати його охороною. Але його посада в охороні - генерал-майорська, йому не можна привласнити більш високе звання. І ось для того, щоб подбати про близьку людину, Порошенко переводить Федорова у військову розвідку на вищу посаду! Хоча ніякого відношення до військової розвідки Федоров не має взагалі», – пише Бутусов.

Журналіст також вказує на важливі факти.

«Кілька цинічних деталей:

  1. Федоров представлений до звання генерал-лейтенанта рішенням міністра оборони С. Полторака, а не свого тепер безпосереднього начальника - глави ГУР В. Бурби.
  2. Федоров жодного разу не з'являвся в ГУР, він продовжує охороняти президента.
  3. У ГУР Федорова оформили тільки з однією метою - щоб засекретити указ, і не публікувати.
  4. Присвоєння звання Федорову - один з рекордів військової кар'єри в Україні - всього тиждень значився в ГУР МО - і вже «заслужив» нове звання! Цікаво, які заслуги Федорова записав міністр в поданні? Це ж може стати підставою для перегляду цього рішення», – наголосив Бутусов.
Він зазначив, що це вже 28-е генеральське звання, присвоєне Порошенком у травні.

«Обурливе нахабство і образа офіцерського корпусу в Україні. Ганьба тому, хто так бездарно роздає державні звання, і тому, хто має нахабство такі подачки приймати, ніякого поняття про офіцерську честь у Федорова немає.

Це, напевно, наймолодший військовослужбовець генерал-лейтенант в Україні, ось вже у кого служба виснажлива...», – наголосив Бутусов.

ІА "Вголос": НОВИНИ